Blog Plotkarski

plotkarski

2008-06-04 14:57
 Oceń wpis
   
 Aparaty telefoniczne do użytku domowego mają nadal niezbyt oryginalny design. Odpowiedzią na tą projektancką nudę może być The Digital Photo frame Telephone zintegrowany z cyfrową ramką na zdjęcia. Wygląd zewnętrzny aparatu oraz jego interaktywny charakter powinien zadowolić najbardziej wybrednych. Właściwie telefon zaprojektowany przez Tao Ma można potraktować jako część wystroju wnętrza, ponieważ nawet kiedy użytkownik nie korzysta z aparatu, funkcjonuje on jako wyświetlacz. Popijając kawę oglądamy po prostu nasze ulubione zdjęcia. Natomiast kiedy mamy ochotę zadzwonić wystarczy zdjąć słuchawkę z ramki, wtedy na wyświetlaczu pojawi się dotykowa klawiatura. Wybieramy numer i gotowe. A jeśli to ktoś zadzwoni do nas pierwszy? Jego fotografię zobaczymy na ekranie bo urządzenie rozpoznaje i wyświetla zdjęcie rozmówcy.
 


2008-06-04 14:57
 Oceń wpis
   
 SanDisk Corporation rozszerzył ofertę kart pamięci o super szybkie karty Memory Stick PRO-HG Duo. Prędkość zapisu I odczytu wynosi 30 MB na sekundę. Karty przeznaczone są dla profesjonalnych fotografów oraz zaawansowanych hobbystów, którzy korzystają z kamer, cyfrowych lustrzanek I kompaktów marki Sony.

Karty SunDisk są odporne na złe warunki atmosferyczne i mogą być używane w temperaturach od -13 do 185 stopni Fahrenheita. Dostępne warianty to karty o pojemności 4 i 8 gigabajtów. Koszt waha się od 89,99 $ (4GB) do 149,99 $ (8GB). Produkt objęty jest dożywotnią gwarancją.

Współpraca pomiędzy SunDisk i Sony jest następstwem działań podjętych wcześniej przez obie firmy przy tworzeniu formatu Memory Stick PRO.