Blog Plotkarski

plotkarski

2009-10-13 09:18
 Oceń wpis
   

ITL Polska (grupa Arrow ECS), wprowadza do swojej oferty szkolenie poświęcone nowoczesnemu rozwiązaniu do wirtualizacji serwerów - Citrix XenServer Enterprise Edition 5.0. Kurs przeznaczony jest dla profesjonalistów w dziedzinie informatyki, architektów i inżynierów systemowych oraz Partnerów Citrix. Dwudniowa sesja szkoleniowa składa się z 15 modułów, obejmujących również ćwiczenia praktyczne.Program interaktywnego kursu Citrix XenServer Enterprise Edition 5.0 pozwala na zdobycie wiedzy z zakresu instalacji i konfiguracji wirtualnych serwerów i łączenia się tych serwerów z XenServer. Umożliwia również poznanie zasad tworzenia wirtualnych maszyn i zarządzania operacjami ich cyklu życia, tworzenia puli zasobów XenServer i podłączania jej do magazynu zdalnego. Ponadto, uczestnicy kursu mają sposobność poznania zaawansowanych możliwości XenServer, takich jak: XenMotion i automatyczne uruchomienie wirtualnej maszyny.


Po zakończonym szkoleniu słuchacze będą potrafili wskazać różnice między Xen hypervisor i innymi metodami wirtualizacji, opisać różnice między projektem o otwartym źródle Xen i produktem komercyjnym XenServer, a także instalować XenCenter oraz XenServer Enterprise Edition 5.0 wraz z konfigurowaniem zasobów. Ponadto kursanci dowiedzą się w jaki sposób zarządzać zasobami wirtualnych maszyn i operacjami cyklu życia, konfigurować lokalną i zdalną pamięć masową oraz pulę zasobów, a także jak wykonać przemieszczenie wirtualnych maszyn z jednego serwera do innego. Dodatkowo, osoby, które ukończą kurs zdobędą wiedzę na temat identyfikowania wymagań dla wysokiej dostępności oraz zabezpieczenia podstawowego centrum danych, celu i funkcjonalności XE CLI oraz narzędzi do aktualizacji i rozwiązywania problemów w XenServer Enterprise Edition 5.0


Pierwsza sesja Implementing Citrix XenServer Enterprise Edition 5.0 została zaplanowana w dniach 28-29 października 2009 r. Kurs odbędzie się w Centrum Szkoleniowym ITL Polska w Krakowie i będzie prowadzony w języku polskim przez certyfikowanego trenera.
 

Tagi: szkolenia, ITL Polska